KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13062272
nr 1306 2272
Sven Strömberg
(1892-1971), Sverige
Oljemålning, Björkar. Signerad, daterad -39. Olja på pannå, 44x32 cm
Sven Strömberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Arboga, död 1971 i Motala.
Utrop:
600 kr
måndag 10 februari 2020
kl 20:57:18
Sven Strömberg
Läs mer om Sven Strömberg